Blog

Coraz bliżej realizacji S8 od Kobierzyc do Łagiewnik

Niebawem dotychczasową drogę krajową nr 8 zastąpi droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i pasami awaryjnymi. Cały odcinek S8 Kobierzyce – Łagiewniki w woj. dolnośląskim, bo o nim mowa, został podzielony na trzy zadania realizacyjne, dla których już podpisano umowy na ich zaprojektowanie i wykonanie – łączna wartość kontraktów to ponad miliard złotych.

Pierwszy odcinek S8 pomiędzy węzłami Kobierzyce Północ i Kobierzyce Południe zrealizuje firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. o.o. za kwotę 309 777 961,23 zł.

Drugi, pomiędzy węzłami Kobierzyce Południe i Jordanów Śląski zrealizuje firma PORR S.A. za kwotę 401 110 124,16 zł.

Z kolei trzeci odcinek Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód zrealizuje firma Budimex S.A. za kwotę 355 614 315,9 zł.

Docelowo droga ekspresowa S8 przebiegać będzie od Wrocławia do Kłodzka, jej realizację podzielono na 6 odcinków. Dla pierwszych trzech podpisano umowy, w trakcie procedury przetargowej jest odcinek od Ząbkowic Śląskich do Barda. Na rozpoczęcie procedury przetargowej nadal oczekuje odcinek pomiędzy Łagiewnikami a Ząbkowicami Śląskimi. Dla ostatniego odcinka Bardo – Kłodzko trwają dopiero prace przygotowawcze. Zakończenie całej inwestycji (Wrocław – Kłodzko) i oddanie trasy do ruchu planowane jest w latach 2028-2033. Przewiduje się również realizację dalszego przebiegu S8 – od Kłodzka do Boboszowa i granicy z Czechami.

Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu telefonicznego i mailowego.

=========================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po korku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 

(źródło: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy