Blog

coraz bliżej realizacji drogi ekspresowej S16 Knyszyn-Krynice

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie podpisano umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku Knyszyn-Krynice w województwie podlaskim.

Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm Mirbud S.A. i Kobylarnia S.A..

W ramach podpisanej umowy wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektu budowlanego, uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych a następnie wykonania prac budowlanych. Dwujezdniowa droga ekspresowa na północy, od strony Knyszyna, łączyć się będzie z obecną drogą krajową nr 65 za pomocą ronda. Z kolei na południu, w rejonie miejscowości Krynice połączy się z projektowaną drogą ekspresową S19 (planowany węzeł Dobrzyniewo). Dalej wspólnym przebiegiem S16 i S19 poprowadzona jest do węzła Białystok Zachód (d. Choroszcz), na istniejącej drodze ekspresowej S8.

Zgodnie z naszymi ustaleniami inwestor zakłada, że wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji ZRID) nastąpi w II kwartale 2025 roku. Z kolei realizacja robót budowlanych planowana jest na lata 2026-2028.

=========================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po kroku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 
(grafika: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań wywłaszczeniowych i odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy