Blog

Podpisano umowę z wykonawcą drogi S7 Czosnów-Kiełpin

Po wybudowaniu kilku odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S7 w woj. mazowieckim na północ od Płońska oraz realizacji kolejnych – będących jeszcze w budowie – na południe między Płońskiem a Czosnowem, pora na pierwszy z dwóch brakujących odcinków w kierunku Warszawy, czyli Czosnów-Kiełpin.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na wykonawcę tego zadania realizacyjnego wybrano konsorcjum firm: Fabe Polska Sp. z o.o. (lider konsorcjum), SP Sine Midas Stroy (Kazachstan) oraz Yörük Yapi İnşaat (Turcja). Wartość kontraktu wynosi ok. 536 mln złotych, a czas realizacji to 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (od 16 grudnia do 15 marca).

Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa drogi ekspresowej. Projekt zakłada obecnie budowę ok. 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej, po dwie jezdnie z trzema pasami ruchu w każdą ze stron, 5 wiaduktów drogowych oraz 4 kładki pieszo–rowerowe. Zjazd możliwy będzie na trzech węzłach: Czosnów, Palmiry oraz Sadowa. Do dyspozycji kierowców mają zostać oddane także miejsca obsługi podróżnych: Łomna Las i Pieńków. Inwestor szacuje, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania wiosną 2027 roku.

Z planem orientacyjnym inwestycji możecie się Państwo zapoznać tutaj, po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu telefonicznego i mailowego.

===============================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po korku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 

(źródło: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy