Blog

Umowy na budowę kolejnych odcinków Via Carpatii w woj. podlaskim podpisane!

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie doszło do podpisania umów na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim.

24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej pomiędzy Sokółką a Czarną Białostocką zrealizuje Stecol Corporation za kwotę ponad 828 mln zł.

Z kolei realizację odcinka Białystok Północ – Dobrzyniewo powierzono firmie Unibep S.A., w tym przypadku wartość kontraktu wynosi ok. 320,8 mln zł.

Podpisane umowy są ostatnimi kontraktami na realizację Via Carpatii pomiędzy granicą Państwa a Białymstokiem. Inwestycje, zapisane w Rządowym Programie Budowy Dróg krajowych do 2030 roku, prowadzone będą w formule projektuj i buduj. Wykonawcy będą mieli 10 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji ZRID). Zgodnie z założeniami Inwestora budowa w terenie powinna rozpocząć się pod koniec 2025 roku. Przy sprawnym przebiegu całego procesu administracyjno-budowlanego kierowcy z nowej trasy skorzystają w 2028 roku.

=========================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po kroku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 
(grafika: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań wywłaszczeniowych i odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy