Blog

Umowy na budowę dwóch odcinków S10 w woj. zachodniopomorskim podpisane!

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umów na projekt i budowę dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 w województwie zachodniopomorskim.

Odcinek Suchań -Recz zrealizuje konsorcjum firm Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A. za kwotę ponad 667 mln zł.

Z kolei realizację odcinka Piecnik-Wałcz powierzono firmie Budimex S.A., w tym przypadku wartość kontraktu wynosi ok. 552 mln zł.

Podpisane umowy są pierwszymi kontraktami na realizację odcinków drogi ekspresowej S10 pomiędzy Szczecinem a Piłą o docelowej długości 113 km. Jak wynika z naszych ustaleń, podpisanie umów dla pozostałych sześciu odcinków będzie możliwe nawet w ciągu najbliższych kilku tygodni. Inwestycje, zapisane w Rządowym Programie Budowy Dróg krajowych do 2030 roku, prowadzone będą w formule projektuj i buduj. Wykonawcy będą mieli 10 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji ZRID).

=========================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po kroku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 


(mapka i wideo: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań wywłaszczeniowych i odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy