Blog

wniosek o ZRID dla S19 Kock-Lubartów złożony!

Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzję ZRID) dla drogi ekspresowej S19 na odcinku Kock-Lubartów w woj. lubelskim.

Co istotne z punktu widzenia właścicieli nieruchomości, we wniosku zawarto także żądane o nadanie decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację zadania na tym odcinku jest konsorcjum RUBAU Polska Sp. z o.o. i Poltores Sp. z o.o.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach tego zadania zostanie wybudowany odcinek drogi ekspresowej o długości około ok. 15,8 km, łączący obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej z węzłem Lubartów Północ, który w ok. 70% przebiegać będzie nowym śladem, głównie terenami rolnymi. Na początkowym fragmencie (ok. 3 km) pobiegnie istniejącym korytarzem drogi krajowej nr 19. Na wysokości jeziora Kunów powstanie węzeł Firlej. Następnie trasa od wschodniej strony ominie miasto i jezioro Firlej, a także okoliczne lasy. Na pozostałym obszarze droga pobiegnie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19. Przed Lubartowem zaplanowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych – MOP Mieczysławka oraz MOP Wola Lisowska. W ramach zadania powstaną także m.in. drogi obsługujące przyległe tereny, wiadukty, kładki, przejścia dla małych, średnich oraz dużych zwierząt, ekrany akustyczne oraz ogrodzenie drogi.

Z planem orientacyjnym inwestycji możecie się Państwo zapoznać tutaj, po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu telefonicznego i mailowego.

===============================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po korku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 

(grafika, źródło: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań wywłaszczeniowych i odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy