Blog

ZRID dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 w woj. podlaskim

Kolejna, długo wyczekiwana inwestycja niebawem stanie się faktem. Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzję ZRID) dla drogi ekspresowej S19 na odcinku Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację zadania na tym odcinku jest konsorcjum firm PORR S.A. (lider) i UNIBEP S.A.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach tego zadania zostanie wybudowany odcinek drogi ekspresowej o długości ponad 10 km, która na północy, w rejonie miejscowości Krynice, ma się łączyć z istniejącą drogą krajową nr 65 Ełk – Białystok, a w przyszłości z drogą ekspresową S16 Knyszyn – Krynice. Z kolei od zachodu ma omijać stolicę województwa aby na na południu połączyć się z funkcjonującą drogą ekspresową S8, na planowanym węźle Białystok Zachód. Docelowo inwestycja ma połączyć dwie drogi ekspresowe, powstającą S19 z istniejącą S8. W ramach budowy węzła wykonana będzie też przebudowa drogi ekspresowej S8 na długości około 1,9 km. Zadanie obejmować będzie także budowę 13 obiektów inżynierskich, w tym dwóch mostów – nad rzekami Supraśl i Białą, a także wiaduktu kolejowego nad torami relacji Białystok – Ełk. Droga ekspresowa S19 będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każda stronę (z rezerwą terenu pod trzeci pas).

Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu telefonicznego i mailowego.

===============================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po korku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 


(mapka: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań wywłaszczeniowych i odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy