Blog

Poznaliśmy najkorzystniejsze oferty dla sześciu z ośmiu odcinków S10 Szczecin – Piła

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała wyboru najkorzystniejszych ofert na projekt i budowę 94 km drogi ekspresowej S10 od Stargardu do Piły. Inwestycję podzielono na osiem odcinków realizacyjnych:

Stargard – Suchań (13,8 km), dla którego wybrano ofertę Budimex S.A.

Suchań – Recz (19,6 km), dla którego wybrano ofertę konsorcjum firm Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A.

Cybowo – Łowicz Wałecki (16,6 km), dla którego wybrano ofertę Budimex S.A.

Łowicz Wałecki – Piecnik (14,9 km), dla którego wybrano ofertę Budimex S.A.

Piecnik – Wałcz (dł. 16 km), dla którego wybrano ofertę Budimex S.A.

Wałcz – Piła (dł. 13 km), dla którego wybrano ofertę Budimex S.A.

Dla pozostałych dwóch odcinków tj. Szczecin Kijewo – Zdunowo (dł. 4,4 km) oraz Recz – Cybowo (15,2 km), oferty są w trakcie sprawdzania i weryfikacji. Zdaniem inwestora wyboru najkorzystniejszych oferty możemy spodziewać się na przełomie marca i kwietnia.

Wykonawcy będą mieli 10 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji ZRID), na podstawie których dojdzie do wywłaszczenia właścicieli nieruchomości.

Docelowo droga ekspresowa S10 o długości ok. 410 km, będzie łączyła Szczecin przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń z Aglomeracją Warszawską. Realizacja wszystkich brakujących odcinków zapisana jest w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Będzie to bezpośrednie połączenie regionów Pomorza Zachodniego, północy Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskiego i Mazowsza. Dzięki tej drodze powstanie alternatywny szlak transportowy na północ od autostrady A2.

=========================================================================

Nasi Doradcy udzielą Państwu kompletnych i rzetelnych informacji na temat planowanej inwestycji oraz przysługujących Państwu uprawnieniach, wyjaśnią krok po korku jak z nich korzystać aby odpowiednio zadbać o własny interes – nie interes inwestora, korporacji budowlanych czy innych podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji (współpracę z inwestorem).

 

 


(multimedia: GDDKiA)

NZ6_4050_s-300x200

Daniel Leyk

Z sukcesami pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu należnej, tj. odpowiadającej wszystkim poniesionym szkodom, rekompensaty, zapewniając kompleksową obsługę postępowań wywłaszczeniowych i odszkodowawczych.

Udostępnij wpis

Inne wpisy